ÚvodObčanAktualityAktuality z městaKam v Plzni vyrazit za zábavou o nadcházejícím víkendu?

Kam v Plzni vyrazit za zábavou o nadcházejícím víkendu?

 Masné krámy v Plzni - dřívě masný trh dnes výstavní síň Západočeské galerie

Foto: P. Ježek

Zimní sezona je v plném proudu, a pokud nevyrážíte na hory, rozhodně se v Plzni nudit nebudete. Přinášíme vám pár tipů, kam vyrazit.

  • Poslední příležitost prohlédnout si výstavu Tenkrát v Evropě

Západočeská galerie už na podzim připravila pro Masné krámy výstavu Tenkrát v Evropě. Čeští umělci v totalitních režimech 1938–1953. Nabízí zajímavou kolekci děl českých umělců, které v jejich tvorbě ovlivnili hned dva totalitní režimy – fašismus během druhé světové války a komunismus na přelomu padesátých let. Umělecká díla v podobě obrazů, kreseb, koláží nebo plastik jsou doplněna dokumentárními fotografiemi uprchlíků i lidí násilně transportovaných do vyhlazovacích táborů. Působivou výstavu můžete naposledy navštívit tento víkend. Otevřeno je každý den od 10 do 18 hodin.

  • Vepřové hody na Vinicích

Zimní sezona je v plném proudu. Na české vesnici k ní neodmyslitelně patří zabijačky a vepřové hody. Mlsné jazýčky ale mají i městští jedlíci, pro takové je tu v sobotu akce na Vinicích. V prostoru za 7. základní školou v Sedlecké ulici se od 10 do 17 hodin konají vepřové hody. Na programu nebudou chybět vyjížďky na koních, živá hudba či ochutnávky rozličných zabijačkových pochoutek.

  • Čína cizíma očima

Ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje je od 10. ledna k vidění nová výstava. Jde o expozici cestovatelky Jany Eberhard – Neškodné nazvanou Čína cizíma očima. Autorka pochází z Plzně, z Československa však odešla, aby poznala svět. V Číně strávila několik let a návštěvníkům výstavy nyní předkládá, co zde viděla a co se naučila. Výstava je přístupná zdarma v otevírací době knihovny, tedy v pracovní dny od 8 do 19 hodin a v sobotu od 8 do 12 hodin.

  • Pro děti – Hravá Sobota: Na cestě kolem světa

Na sobotu 20. ledna si Měšťanská beseda připravila program pro nejmenší, tentokrát na téma dalekých zemí a exotiky. Vypravte se s dětmi do Afriky mezi žirafy, do Austrálie za klokany a ještě dál, kam jen vás fantazie zavede. Bude se zpívat, tancovat i soutěžit, zkrátka každý odvážný cestovatel, kterému jsou aspoň 3 roky, si přijde na své. Vstupné je 60 korun a místa si můžete rezervovat online.

  • Nechte děti roztočit peníze v DEPO2015

Naučit děti zacházet s penězi můžete na interaktivní výstavě Jak se točí peníze v DEPO2015. Každý návštěvník výstavy dostane vlastní kreditní kartu, která ho bude provázet celou expozicí. Čeká tu na vás několik stanovišť, úkolů a kvízů. Možná se vám podaří i nějaké peníze vydělat. Výstava je otevřena denně – od pondělí do pátku od 13 do 18 hodin, o víkendu od 10 do 18 hodin.

  • Vinylový pátek v Papírně

Plzeňská Papírna je místem kultury, setkávání a pohody. Tento pátek se navíc přenese o pár desítek let zpátky, chystá totiž taneční večer za doprovodu ryzího zvuku vinylových desek. Přijďte se zaposlouchat do kytarových riffů, dunících bubnů i basových tónů tak, jak podle každého fandy vinylu mají znít. Start ve 21 hodin, pohodlné střevíce s sebou, bude se tančit!

  • Let It Roll Winter Warm Up

Všichni fanoušci drum and bass tento pátek zamíří do Buena Vista Clubu na zimní Let It Roll Warm Up. Těšit se můžete celkem na 14 DJs, na prodej lístků na Let It Roll Winter za výhodnější cenu či soutěž o jeden lístek zdarma. Tento plzeňský předskokan zimního festivalu Let It Roll, který se koná za měsíc v Praze, nabídne kromě DJských setů také prodej oficiálního merchandise, světelné show či videoprojekce. Akce vypukne v pátek ve 20 hodin a pařit se bude až do ranních hodin. Vstupenky koupíte na místě za 140 korun.

Text: Alena Fialová, Plzeň - Turismus


Zveřejněno: 17. 1. 2018, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně