ÚvodObčanAktualityAktuality z městaMikuláš v podání plzeňského primátora navštívil Centrum Hájek

Mikuláš v podání plzeňského primátora navštívil Centrum Hájek

Mikulášská besídka v Centru Hájek

Fotografie: A. Jarošová

Primátor města Plzně Martin Zrzavecký převlečený za Mikuláše zavítal ve středu 6. prosince za dětmi do Centra Hájek na Mikulášskou besídku, kterou připravil personál centra pro své dětské klienty. Zařízení nabízí komplexní služby v oblasti sociální denní péče a zaměřuje se na intenzivní léčebnou rehabilitaci.

Děti dostaly od Mikuláše, čertů, kterými byli sportovci František Raboň a Jan Chmelík, a od anděla v podání bývalé Miss České republiky z roku 2003 Lucie Křížkové dárky a společně si s dětmi zazpívali vánoční koledy. Město Plzeň pro centrum zakoupilo klávesy v hodnotě 15 500 korun a poskytlo pro děti na Mikulášskou besídku dárky.

Mikulášská besídka v Centru Hájek

Město podporuje Centrum Hájek dlouhodobě, a to mnoha způsoby, na kofinancování sociálních služeb v roce 2017 získalo centrum 1,150 milionu korun. Centrum Hájek je projekt Asociace pro pomoc handicapovaným dětem, který vznikl na konci roku 2010. Založili ho rodiče pečující o těžce postiženého chlapce Samuela. Podnětem pro založení byla neuspokojivá nabídka sociálních a rehabilitačních služeb pro handicapované děti. Dnes pod tímto názvem působí denní stacionář pro děti do 15 let a centrum intenzivní léčebné rehabilitace TheraSuit.

Text: Adriana Jarošová


 

Fotogalerie

Zveřejněno: 8. 12. 2017, Adriana Jarošová

Webová prezentace se otevře v novém okně

 

Tradiční akce města Plzně