ÚvodObčanAktualityAktuality z městaPolská kultura se představí v Plzni

Polská kultura se představí v Plzni

Kulturní dění současného Polska představí v Plzni akce Polské dny. Uskuteční se od úterý 22. do úterý 29. května na dvou místech, a to v DEP02015 a v Moving Station. Program v DEP02015 je zaměřený výtvarně, architektonicky a hudebně, v Moving Station se bude odehrávat filmová část.

Vizuál akce

Polské dny budou zahájeny v úterý 22. května v 18 hodin v DEPO2015 společně s vernisáží tří výstav, které zde budou k vidění až do konce června. Návštěvníci se mohou těšit na architektonickou výstavu Young Polish Architects 2.5D prezentující reliéfy staveb mladých polských tvůrců a výstavu komiksů Spolu v bublinách, která přiblíží společné dějiny Poláků a Čechů ve 20. století očima polských a českých výtvarníků. Třetí expozicí je Architektura pro kulturu, jež nabídne pohled na současné polské investice do veřejných staveb pro kulturní účely.

V sobotu 26. května čeká návštěvníky na akci Street Food Rock stánek s tradičními polskými specialitami, jako jsou například pierogi nebo bigos. Děti se mohou těšit i na výtvarný workshop inspirovaný knížkou Justyny Bednarek Neobyčejná dobrodružství deseti ponožek (čtyř pravých a šesti levých).

Další částí Polských dnů v Plzni je filmový program, který se uskuteční od čtvrtka 24. do úterý 29. května v Moving Station. Diváky čekají čtyři úspěšné polské filmy z posledních let.

Akci pořádá 3Kino a Polský institut v Praze ve spolupráci s místními partnery. Záštitu udělili festivalu první náměstek primátora města Plzně Martin Baxa a hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard.

Podrobný program je na www.polskyinstitut.cz.


Zveřejněno: 15. 5. 2018, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně