ÚvodObčanAktualityAktuality z městaPrimátor navštívil mikulášskou besídku dětí ze speciální školy

Primátor navštívil mikulášskou besídku dětí ze speciální školy

Mikulášská besídka ve speciální škole v Plzni (fotografie: E. Barborková)

Fotografie: E. Barborková

Drobné dárky a také výtvarné potřeby přivezl dnes dětem do Základní školy speciální ve Skupově ulici v Plzni na Borech primátor města Martin Zrzavecký. Ti nejmenší, ale i starší žáci a nejstarší školáci mu za to zazpívali písničky z pohádek, nacvičili je pro svou mikulášskou besídku. Speciální školu, jež poskytuje základy vzdělávání dětem se středním, těžkým, hlubokým mentálním postižením a kombinovaným postižením, podporuje primátor dlouhodobě.

Při předávání dárků popřál Martin Zrzavecký dětem krásné Vánoce, stejně tak zaměstnancům školy. „Velmi si vážím práce, kterou vykonáváte,“ uvedl. Na oplátku dostal od dětí a personálu malou pozornost, keramický obrázek.

Žáci jsou ve škole, kde je docházka desetiletá, vyučováni podle školního vzdělávacího programu nazvaného Takový je můj svět. K dispozici mají také zahradu, jejíž součástí je malý pozemek pro pěstování květin i koutek pro aktivní odpočinek. Využívají dílnu, cvičnou kuchyňku, prádelnu a malou tělocvičnu pro zdravotní a relaxační cvičení. Instituce má v západočeské metropoli kromě hlavní budovy ještě tři alokovaná pracoviště.

Text: Eva Barborková


Fotogalerie

Zveřejněno: 5. 12. 2017, Martin Pecuch

Webová prezentace se otevře v novém okně

 

Tradiční akce města Plzně

1.1. - 31.12.2018
Plzeň 2018
1.12. - 23.12.2018
Adventní prohlídky