Úvod_ObčanAktualityAktuality z městaV Plzni nás čeká zimní víkend s ledovými sochami

V Plzni nás čeká zimní víkend s ledovými sochami

Mlýnská strouha

Foto: Petr Ježek

Zimní sezona v Plzni pokračuje a o víkendu bude opět co dělat. Neseďte doma za pecí a bavte se s námi. Kterou z akcí si vyberete?

  • Obdivujte ledové sochy na náměstí Republiky

Ledové sochy se po roce opět vrací do Plzně. V pátek a sobotu si je budete moci prohlédnout na náměstí Republiky, tentokrát se můžete těšit na tematické kousky z říše zvířat. Chybět nebude ledový bar pro dospělé, kde budou k dostání opravdu mrazivě vychlazené drinky. V pátek budete moci sochy obdivovat od 17 hodin, v sobotu pak od 9 do 20 hodin. Vstup na akci je zdarma.

  • Zabijačkový festival a přehlídka minipivovarů v DEPO2015

Říkáte si, že už těch zimních zabijaček bylo dost? V tom případě tento odstavec přeskočte, protože pro vás máme další tip, tentokrát rovnou na Zabijačkový festival. Ten se koná v neděli 27. ledna od 11 do 18 hodin v areálu DEPO2015. Tržnici DEPO tentokrát zaplní mistři řeznického řemesla, kteří pro vás budou mít připravené zabijačkové pochoutky všeho druhu. K tomu zde také seženete pestrou škálu koření, nádobí či keramiku. A o to, aby vám mezi pochoutkami nevyschlo v hrdle, se postarají zástupci vybraných minipivovarů.

  •  DEPO2015 zve na novou výstavu Za barokem

Od pátku 25. ledna můžete v kreativní zóně DEPO2015 navštívit novou interaktivní výstavu Za barokem. Provede vás obdobím baroka nejen v západních Čechách, ale i v Bavorsku. Je určená především dětem, a proto si s většinou exponátů bude možné pohrát a pořádně si je osahat. Expozice vypráví o historii hravou interaktivní formou a využívá moderní technologie. Výstava je otevřena v pracovní dny od 13 do 18 hodin a o víkendech od 10 do 18 hodin. Vstup je zdarma.

  • Kino Beseda: program pro děti i dospělé

V Kině Beseda stále kraluje Freddie Mercury v jednom z nejoblíbenějších filmů roku 2018 – Bohemian Rhapsody. Doporučujeme rychle sáhnout po vstupenkách na sobotu 26. ledna od 17 hodin. Pokud jste Bohemian Rhapsody ještě neviděli (nebo si to chcete podruhé či potřetí zopakovat), neváhejte. Kino Beseda má program i na neděli, tentokrát pro děti. Od 14:30 tu můžete zhlédnout animovaný film Sněhová královna: v zemi zrcadel, vstupenky koupíte v online předprodeji.

  • Tipy na party na páteční večer

Máte-li chuť v pátek večer vyrazit ven, vězte, že nuda to rozhodně nebude. V kulturním centru Papírna na Slovanech se v pátek večer koná vinylová party, na songy z nesmrtelných elpíček se bude tančit až do noci. V centru města jen pár kroků od náměstí v Dominik CAFE se v pátek rozjede electroswingový mejdan – a pozor, vyladíte-li na swingovou notu i svůj dress code, možná dostanete i dáreček! V Plzni to žije nejen v centru, ale i třeba na Lochotíně v restauraci U Rytíře Lochoty, kde se v pátek chystá Irský večer, na kterém si zatančíte, popijete whisky a poslechnete irskou muziku. Další tipy na to, které plzeňské podniky jsou v kurzu, najdete v našem článku.

  • Moving Station zve na Improzápas i divadlo pro děti

Na podiu Moving Station, kulturního centra na nádraží Plzeň – Jižní Předměstí, se o víkendu vystřídají představení pro dospělé i pro děti. Páteční večer bude patřit improvizaci. S podtitulem Dobrodružství divadelní improvizace se zde uskuteční další Improzápas, tedy souboj dvou týmů v improvizaci na témata, která jim zadají diváci. Jako diváci se také do představení aktivně zapojíte a díky vašim hlasům na konci jeden z týmů zvítězí. V neděli dorazí do Moving Station pohádkový expres s pohádkou Jak klaunka Pepina k cirkusu přišla. Představení začíná v 15 hodin a po něm bude připravena tvůrčí dílna pro děti (cca do 18 hodin).

  • Poslední víkend výstavy krajinomalby 19. století v Západočeské galerii

V Západočeské galerii máte tento víkend poslední možnost navštívit výstavu Z akademie do přírody, která představuje hlavní centra krajinářských škol ve střední Evropě. Ve výstavní síni Masné krámy uvidíte naturalistická díla zahraničních i českých umělců, například Julia Mařáka, Václava Brožíka nebo Vojtěcha Hynaise. Na poslední den výstavy, neděli 27. ledna, si organizátoři připravili speciální program. Od 15 hodin se uskuteční komentovaná prohlídka s autorkou výstavy Katarínou Beňovou, v neděli bude také výjimečně snížené vstupné na 35 korun a otevřeno bude až do 20 hodin.

Text: Alena Fialová, Plzeň - Turismus


Zveřejněno: 24. 1. 2019, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně