Webkamery

Kulturní centra

Měšťanská beseda

Měšťanská beseda s několika společenskými sály a salonky, Kinem Beseda, Divadélkem Jonáš a proslulou secesní kavárnou patří mezi nejvýznamnější společensko-kulturní centra v Plzni. Ročně se zde koná více než 2000 akcí. Bezpochyby si vyberete z široké nabídky zájezdových představení předních českých divadel, koncertů nejrůznějších interpretů a žánrů či dalších akcí. V letních měsících určitě stojí za to vydat se na některé z představení, které se konají na venkovní scéně v zahradě Měšťanské besedy. 

Často se zde konají nejrůznější festivaly. Měšťanská beseda mimo jiné tvoří hlavní zázemí festivalu českého filmu Finále. Festival se koná každoročně na přelomu dubna a května a stejně jako do Cannes nebo Karlových Varů se v tu dobu do Plzně sjíždějí přední hvězdy českého filmu a další umělci, aby zazářili na červeném koberci a představili své nejnovější filmové projekty.

Beseda je srdcem plzeňského společenského života již přes sto let. I dnes se zde konají se zde taneční, maturitní plesy i slavnostní promoce. Nádherná novorenesanční budova s bohatou secesní výzdobou byla postavena v roce 1901 plzeňským stavitelem Františkem Kotkem. Od roku 1994 je Měšťanská beseda kulturní památkou.

Kulturní dům Peklo

Kulturní dům Peklo odjakživa žije kulturou a společenskými událostmi. Jeho hlavní předností je velký sál, který díky výborné akustice poskytuje skvělé zázemí pro nejrůznější koncerty. Pořádají se tu konference, plesy a další akce. Navíc zde každý den kromě pondělí můžete navštívit Patton Memorial Pilsen (www.patton-memorial.cz), což je jediné muzeum v Čechách věnované osvobození západních Čech americkou armádou. Uvidíte zde více než 1500 exponátů, z nichž některé darovali kurátorům expozice přímo američtí veteráni.

Divadlo pod lampou

Divadlo pod lampou v podobě hudebního klubu vzniklo v roce 1990 a již od začátku se profilovalo jako kulturní prostor pro nekomerční kulturní aktivity v oblasti hudby, filmu a divadla.. Pokud vyhledáváte koncerty či akce, které nepatří do mainstreamové kultury, určitě si v programu Divadla pod lampou vyberete z pestré palety různých žánrů.

Tradiční akce města Plzně