Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityJaké akce se v Plzni chystají o nadcházejícím víkendu?

Jaké akce se v Plzni chystají o nadcházejícím víkendu?

 Zimní večerní pohled na Plzeň
Foto: Petr Ježek

Druhý lednový víkend v Plzni bude ve znamení severských filmů. Na jaké další akce vyrazit? Vyberte si z přehledu akcí, které jsme pro Vás připravili.

  • Scandi 2020 aneb různé tváře severské kinematografie v Plzni

Od pátku do neděle 10. - 12. ledna se v kulturním centru Moving Station na nádraží Jižní Předměstí koná festival severského filmu Scandi 2020. Čekají vás známá jména severského filmu i nové objevy, hrané filmy, dokumenty, dramata i thrillery. Scandi uvede šest premiér včetně dánského kandidáta na Oscara – filmu Srdcová královna, který festival v pátek zahájí. Podrobný program a předprodej vstupenek najdete na goout.cz.

  • Co takhle letos prvně do divadla?

Využijte víkend k první letošní návštěvě divadla.  V pátek vás na Malé scéně Nového divadla čeká činoherní kousek o životě několika podivínů z městečka Middletown. Za operetou Veselá vdova se můžete vydat na Novou scénu. V sobotu vás na Nové scéně určitě nadchne nadčasové Čapkovo R.U.R. Vstupenky a více informací najdete na webu divadla.

  • Končící výstavy v Západočeském muzeu

O víkendu můžete zajít do hlavní budovy Západočeského muzea v Kopeckého sadech, kde bude naposled k vidění výstava Listopad 1989 v Plzni aneb Na podzim padá listí a komunisti. Výstava, která vás zavede do poslední fáze normalizačního období Československa, končí v neděli 12. ledna. V hlavní budově muzea můžete navštívit i sportovní výstavu Škodovka do toho! k loňskému 90. výročí plzeňského hokejového klubu. Tu si můžete prohlédnout do 2. února 2020.

  • Naučte se čepovat pivo jako profíci

V pátek 10. ledna v podvečer máte opět šanci se naučit čepovat plzeňské pivo přímo v pivovaru od mistrů svého řemesla. Od 17 do 20:30 hodin budete trénovat čepování hladinky, šnytu, mlíka i čochtana, pochutnáte si na pivovarském guláši a domů si odnesete půllitr se svým jménem. Na školu čepování se objednejte předem e-mailem na reservations@asahibeer.cz.

  • Na film do Kina Beseda

Pokud byste se chtěli před zimou schovat do tepla kinosálu, kino v Měšťanské besedě promítne hned několik filmů. V pátek večer se chystá promítání filmu Ženská na vrcholu s Annou Polívkovou (od 18 hodin). V sobotu 11. ledna od 14:30 uvidíte novou pohádku Zdeňka Trošky Zakleté pírko, od 16:30 pak dokumentární film Jiří Suchý – Lehce s životem se prát.

  • Inspirujte se na Travel Stand-Up Festivalu

Festival nejen cestovatelských stand-upů, ale i přednášek, workshopů nebo divadla, zakotví v sobotu a neděli v Raven Pub City v Plachého ulici. Přijďte se nechat inspirovat nejen v cestování, ale i osobním životě, a také se skvěle pobavit. Potkáte se tu s cestovateli Slávkem Králem, Jirkou Paszem nebo Lenkou Hrabalovou. Podrobný program a rezervace vstupenek najdete na facebooku.

  • Objevte Loosovy interiéry v Plzni

Jako každý pátek a sobotu se můžete i tento víkend vydat na prohlídky architektonicky jedinečných interiérů vytvořených Adolfem Loosem, které zároveň vypráví poutavé příběhy jejich původních majitelů. Vybrat si můžete Brummelův dům nebo byty Krausových a Voglových. Prohlídky je nutné rezervovat předem na webu Adolf Loos Plzeň nebo v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky 41.

  • Prohlédněte si nedávno otevřenou expozici v Patton Memorial Pilsen

V letošním roce uplyne 75 let od konce druhé světová války. V květnu město chystá velkolepé oslavy osvobození. Ještě před tím se můžete vydat do muzea Patton Memorial Pilsen a v nové expozici se seznámit s dlouhou cestou amerických vojáků z Normandie až do Plzně. K vidění je zde celá řada autentických předmětů z bojišť, cenné dary veteránů a jejich rodin a další zajímavé exponáty. Otevřeno je od středy do neděle, vždy od 9 do 16 hodin.

Text: Alena Fialová

Zveřejněno: 7. 1. 2020, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně