Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityPět tipů na povánoční výlety v Plzni a okolí

Pět tipů na povánoční výlety v Plzni a okolí

Plzeńské betlémi si můžete porhlédnout až do Tří králů.

Prodloužit si vánoční pohodu můžete nejen sledováním pohádek u televize. Vybrali jsme pro vás pět míst, kam se můžete s rodinou či přáteli vydat o vánočních svátcích a po nich.  Výběr už je samozřejmě jen na vás.

  • Plzeňské betlémy

Pokud jste na Štědrý den nestihli půlnoční, nevadí. Za plzeňskými betlémy se můžete vydat až do Tří králů. Unikátní betlém s postavičkami v nadživotní velikosti je k vidění v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Františkánské ulici. Slavný plzeňský betlém, ve kterém nechybí škodováci, selky v plzeňských krojích ani další regionální postavičky, je k vidění v kostele sv. Jana Nepomuckého na Chodském náměstí. Přehled otevírací doby jednotlivých kostelů najdete zde. Nezapomeňte, že katedrála sv. Bartoloměje je kvůli rekonstrukci uzavřená. Vydat se ovšem můžete samozřejmě alespoň na věž.

  • Prohlídky Loosových interiérů

Využijte poklidný povánoční pátek či sobotu a vydejte se na prohlídku Loosových interiérů. Unikátní bytové interiéry od světoznámého architekta si můžete prohlédnout na dvou prohlídkových trasách: Brummelův dům a Byty Voglových a Krausových. Pokud budete mít čas a chuť, můžete samozřejmě absolvovat obě. Vstupenky je možné zakoupit v turistickém informačním centru vedle radnice anebo online prostřednictvím webu www.adolfloosplzen.cz.

  • Procházka kolem boleveckých rybníků

Sníh nás o vánočných prázdninách pravděpodobně nečeká a bruslení v přírodě už vůbec ne.  Okolí Boleveckých rybníků nicméně láká i k procházkám. Délku procházky si samozřejmě naplánujte podle libosti. Pokud by vám náhodou prokřehly prsty a potřebovali byste se ohřát, pak vás kolem Boleváku uvítají dvě milá bistra – Point na hrázi a Point na Ostende. Otevřeno by měla mít každý den nejpozději kolem poledního. Pouze 24. prosince mají zavřeno na hrázi.

  • Vánoce na hradě Radyně

Není nic lepší než se po Štědrém dnu vydat do přírody a na chvilku se odpoutat od táců s cukrovím. Jednou z takových procházek může být výlet na hrad Radyně, kde pro vás na Boží hod a na Štěpána kastelán otevře hrad. Těšit se můžete na kostýmované prohlídky, teplý čaj i malou koledu. Otevřeno bude po oba dny od 14 do 16 hodin.

  • Vánoční prohlídky na hradu Švihov

Po stopách Popelčina střevíčku se můžete vydat na Švihov. Od 27. do 30. prosince pro vás na hradě připravili nejen vánoční prohlídky hradu, ale také výstavu s kostýmy a rekvizitami z oblíbené pohádky.  Průvodcem pro děti je na výstavě sova Rozárka, která jim pomáhá plnit nejrůznější úkoly. Prohlídky se konají mezi desátou a půl třetí každou půl hodinu. V té době je otevřená i výstava. Do Švihova je to z Plzně 30 km. Vydat se sem můžete i vlakem.

Zveřejněno: 20. 12. 2019, Helena Mařanová

Tradiční akce města Plzně