Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityPrůvodce Plzní pro milovníky drinků a tance

Průvodce Plzní pro milovníky drinků a tance

Noční život v Plzni Zapa Bar Koktejly

Foto: Zapa bar Plzeň

Vyrážíte na výlet do Plzně a přemýšlíte, kde si v chladných zimních měsících užít večerní drink? Přinášíme přehled tipů na neotřelé podniky v centru města, ze kterého si vyberou milovníci piva, vína a třeba i něčeho ostřejšího.

  • Za pivními speciály

V hlavním městě piva snad není místa, kde byste nenarazili na čepovanou plzeňskou dvanáctku. Pokud by se vám zachtělo vyzkoušet a ochutnat jiné pivní styly, navštivte pivní bar Pivotečka, kde je na výběr čepované i lahvové pivo nejen z Čech. V pivním bistru Pivstru ochutnáte až na sedmi kohoutech speciály především od lokálních pivovarníků. V útulné pivní retro kavárně Francis přímo v srdci Plzně si vyberete z lednice plné belgických piv.

  • Na drink a pohodu

Na stylový míchaný drink zajděte do Zapa baru, kde si vyberete z pestré nabídky koktejlů z kvalitních surovin. Svěží nabídku si vychutnáte také v alternativním moderním prostředí kulturního baru MōōVEMENT v doprovodu hudební produkce od lokálních DJs. Pokud se chcete po procházce městem pořádně zahřát zevnitř, navštivte kavárnu Družba, která přizpůsobuje svou nabídku zimním měsícům. Ochutnáte tady originální alko i nealko horké nápoje. Každý Plzeňák ví, že do Café Regner se chodí přes den na skvělou kávu, večer na drink, za pohodovou atmosférou nebo třeba na výstavu. Pátky a soboty tady navíc hrají místní DJs.

  • Na své si přijdou i milovníci vína

Komu by se v mecce piva zachtělo popíjet víno, jistě si přijde na své. Na vína z Rakouska a Německa doplněná o pochutiny z Francie můžete zajít do stylové vinárny Weinstube. Na sklenku, či celou láhev a něco dobrého k zakousnutí se zastavte ve vinotéce a baru Merlot - Zastávka. Poté se můžete jen o pár metrů dál přesunout do Nevinného baru na ochutnávku širokého výběru sudových vín. V oblíbené vinárně Hrozen ochutnáte pečlivě vybraná moravská i zahraniční vína nebo se můžete zúčastnit některé z pravidelných řízených degustací.

  • Protančete celou noc

Až usoudíte, že je čas vyrazit tančit, na výběr budete mít v Plzni několik různých hudebních stylů a klubů. Na párty s hity let minulých a nestárnoucí oldies se vydejte do Žumberské stodoly nebo do Music Clubu hotelu Continental. Klubovou atmosféru, koncerty všech hudebních stylů a multižánrový program nabízí klub Buena Vista nebo music bar Anděl. Místní DJs nejčastěji potkáte hrát v lounge baru Dominik nebo v Mazaném králíčkovi. Kdo si rád poslechne rockovou hudbu nebo blues, určitě si oblíbí Jazz Rock Café. Nekonečné párty, zářivý taneční parket, RnB a populární taneční hudba – to je klub PH+ nebo Pantheon.

Zveřejněno: 8. 1. 2019, Silvie Burešová

Tradiční akce města Plzně