Webkamery
ÚvodTuristaŽij kulturouAktuální programAktuální program akcí v Plzni

Aktuální program akcí v Plzni

Kapitoly:
 

ČERVEN 2019

 • Plzeňská muzejní noc (31. května)

V Plzni se otevřou brány většiny muzeí a galerií v neobvyklých časech.. Chybět nebudou tvůrčí dílny, ukázky práce odborných oddělení, prohlídka starých vzácných tisků ani zajímavé koncerty. Volně přístupné budou rovněž všechny výstavy a stálé expozice.

 • Metalfest (31. května – 2. června)

Metalfest v Plzni je už velmi uznávanou metalovou tradicí. Fanoušci si tento festival našli a oblíbili nejen pro jeho skvělou hudební dramaturgii mnoha žánrů metalu, ale i pro jeho jedinečnou atmosféru v Lochotínském amfiteátru.

 • Prosecco festival (1. června)

U Boleveckého rybníku vedle bistra Point Ostende bude první červnová sobota patřit proseccu, gastronomii a hudbě. Od 14 hodin na vás bude čekat ochutnávka 10 druhů prosecca (ochutnáte tu třeba veganské nebo nefiltrované), kuchařská show finalistů soutěže Masterchef a skvělá hudba.

 • Komedy fest (1. června)

Nejvíce druhů zábavy zažijete na festivalu humoru Komedy fest v areálu za OC Plaza. Po celý den můžete vybírat z komediálních žánrů stand-up, improvizace, one man show v podání hvězd humoru Ondřeje Sokola, Oldřicha Kaisear, Jiřího Lábuse, Evy Holubové, Bohumila Klepla nebo Lukáše Pavláska. Program završí večerní show Leoše Mareše.

 • Dronfest (1. – 2. června)

Největší český festival bezpilotního letectví se tento rok přesune do nově zrekonstruovaného areálu městského technologického parku v Cukrovarské ulici. Těšit se můžete na dvoudenní program, který nabídne letecké ukázky a závody dronů, veletrh dronů, přednášky, závody v FPV létání nebo diskuze s odborníky z oboru.

 • Plzeňské historické podzemí za svitu baterek (1. – 9. června)

Staňte se objeviteli labyrintu chodeb, sklepů a studní, který byl pod Plzní budován od 14. století. Za svitu baterek můžete prozkoumat „život pod městem“ a odhalit nejrůznější tajemná zákoutí, která podzemí skrývá. Jedinečná prohlídka podzemí za svitu baterek se koná každý den od 17 hodin. v červnu pouze začátkem měsíce. Vstupenky je lepší zakoupit dopředu.

 • Ahoj Hanoi (2. června)

Česko-vietnamský festival Ahoj Hanoi představí v areálu DEPO2015 společnou kulturu Čechů a Vietnamců. Celodenní program nabídne divadelní a taneční vystoupení, módní přehlídku a kulinářskou exkurzi do českých a vietnamských kuchyní. Největším lákadlem bude tradiční vietnamské loutkové divadlo, na které je nutné pořídit vstupenky předem. Zbytek festivalu je zdarma.

 • Mezinárodní folklorní festival CIOFF (5. – 9. června)

České folklorní soubory i hosté z nejrůznějších zemí světa zazpívají, zahrají a zatančí v centru města. Hlavním dějištěm bude scéna U Branky, kde vystoupí lidové orchestry a taneční skupiny z Čech, Srbska, Rumunska, ale i Mexika a Indonésie. Přijeďte se přesvědčit, že folklor stále žije a má co nabídnout.

 • Historický víkend (7. – 9. června)

Víkendový festival vám v Plzni umožní cestovat zpět v čase. Můžete se těšit na divadelní a hudební vystoupení, tradiční jarmark plný kejklířů a klasických řemesel i sobotní večerní průvod strašidel. Tento rok bude historický víkend ve znamení vlády Rudolfa II., který přiveze průvod krásných dam, dvořanů, vojáků a také svůj proslulý zvěřinec, kterému bude vévodit velbloud z plzeňského městského znaku.

 • Kostky v Plzni (8. – 9. června)

V kulturním centru DEPO2015 proběhne unikátní výstava modelů stavebnice LEGO od českých a slovenských nadšenců. Až 700 metrů plochy zaplní stovky tisíc LEGO kostiček, se kterými bude možné si hrát a stavět vlastní díla. Těšit se můžete na modely vesmírných základen, hradů, pirátských lodí i na pohyblivé LEGO Technic.

 • Divadelní festival U řeky v pivovaru (14. června)

S dětmi můžete navštívit již 5. ročník divadelního festivalu „U řeky v pivovaru“, který se koná ve společenském centru Secese Plzeňského Prazdroje. Na programu je od 16:30 pohádka pro děti Mach a Šebestová a poté představení České nebe. Večer se pak můžete těšit na komedii Grönholmova metoda. Vstupné stojí 50 Kč a platí na všechna představení.

 • Festival Industry Open (14. – 16. června)

Festival Industry Open otevírá technické památky i firmy a výrobní závody po celém kraji. Nabídne jedinečnou možnost navštívit místa, kam se běžně nedostanete. Těšit se můžete na komentované prohlídky, exkurze do výroby, jízdy historických vozidel, parní lokomotivy, hornický skanzen i bohatý doprovodný program pro celou rodinu.

 • Vinná stezka u Boleváku (15. června)

Milovníky vína potěší dvoukilometrová vinná stezka podél Velkého boleveckého rybníka na severním okraji Plzně, kde budete moci ochutnat až 170 vzorků kvalitního vína především z Moravy. Akci zakončí večerní koncert skupiny Argema v areálu Autocampu Ostende. Vstupenky je možné koupit v předprodeji.

 • Komentované prohlídky interiéru Adolfa Loose na Klatovské 19 (15. června)

Doposud nezrekonstruovaný interiér v domě Huga Semlera na Klatovské 19 se návštěvníkům výjimečně otevře v rámci festivalu Industry Open.. Přijďte si na speciální komentované prohlídky prohlédnout překrásný interiér se stěnami obleženými mramorem fantastiko a zaposlouchat se do příběhu jednoho domu, který mapuje pohnutou historii 20. století lépe než obyčejná učebnice dějepisu.

 • Festival sportu (20. června)

Na dosah centra města, do areálu za OC Plaza, si každý může přijít vyzkoušet různé druhy sportovních disciplín a aktivit, dozvědět se něco i o zdravém životním stylu nebo si jen užít doprovodný kulturně-hudební program.

 • Gambrinus den (21. - 22. června)

Největší pivní zahrádka v Česku vyroste na náměstí Republiky a okolních sadech u příležitosti oslav piva Gambrinus. Na programu jsou hudební vystoupení, škola čepování i prohlídky pivovaru, kde se dozvíte  zajímavosti o pivu od samotných sládků. Dobré jídlo také nebude chybět, a co potěší každého fajnšmekra, čepovat se bude do skla!

 • Summer city fest (21. – 22. června)

Hudební párty na pláži, dvě stage a spoustu zábavy s vodními sporty a třeba i bungee jumping v adrenalinové zóně nabízí Summer City Fest, který se koná u Velkého boleveckého rybníka. Program bude ve znamení hiphopových koncertů a DJ setů, vystoupí Ben Cristovao, Paulie Garand, Rest nebo Indy a Wich.
www.summercityfest.cz

 • Retro procházky Plzní (22. a 29. června)

I v měsíci červnu se konají pravidelné večerní tematické prohlídky města. Letos se prohlídky zaměří na to, jak to v Plzni vypadalo a jak se tu žilo za socialismu. Jak se postupně měnily názvy některých ulic, kde bylo kino Moskva nebo co všechno jste mohli pořídit ve františkánském klášteře? To vše se dovíte na Retro procházce Plzní. Vstupenky můžete zakoupit v Turistickém informačním centru nebo v předprodeji online.

 • Škola čepování piva Pilsner Urquell (22. a 29. června)

I v měsíci červnu se můžete do pivovaru Pilsner Urquell vydat na školu čepování. Dozvíte se, co to znamená hladinka, čochtan, šnyt nebo mlíko, stanete se odborníky na čepování plzeňského piva a domů si odnesete půllitr se svým jménem. Na školu čepování je nutné se předem zaregistrovat na reservations@asahibeer.cz

 • Noc s operou (28. června)

Pod širým nebem v kulisách lochotínského amfiteátru bude letos plzeňské divadlo hostit velkolepou operní akci. Tento rok se můžete těšit na nevšední zážitek v podobě slavné opery Nabucco od Giuseppe Verdiho ve scénickém provedení. K dostání jsou již pouze vstupenky na deku.

 • Plzeňské ovínění (28. – 29. června)

Že se v Plzni nemusí pít jen výborné pivo, ale i kvalitní moravské víno, zjistíte na festivalu Plzeňské ovínění v kulturním centru DEPO2015. Vychutnáte si zde vína různých druhů a odrůd  v kombinaci s jídlem od různých stánkařů. Vstupenky lze pořídit v předprodeji za 100 Kč.

 • Divadelní léto pod plzeňským nebem (29. června – 25. července)

Letnímu divadelnímu festivalu vytváří kulisy přímo historické centrum města. V červnu se můžete těšit na premiéru Švandy dudáka podle hry Strakonický dudák od J.K. Tyla v hlavní roli s Ondřejem Rychlým, v červenci pak na reprízy i loňskou inscenaci Cyrano.

Tradiční akce města Plzně