Webkamery
ÚvodTuristaŽij kulturouAktuální programAktuální program akcí v Plzni

Aktuální program akcí v Plzni

Kapitoly:
 

SRPEN 2019

 • Letní koncerty v Prazdroji (každý čtvrtek)

Nádvoří pivovaru rozezní každý čtvrtek po celé prázdniny kapely všech žánrů v rámci tradičního Léta v Prazdroji. Předkapely začínají hrát vždy v 19 hodin, hlavní kapela pak ve 20:30. Vstupné stojí 50 Kč. Letos se můžete těšit na populární kapely O5 a Radeček, Imodium, Semtex, Vítkovo kvarteto, Tichá dohoda a další.

 • Letní kino v Prazdroji (každý pátek)

Každý prázdninový pátek se budou na nádvoří pivovaru u zahradního pavilonu Formanka pod širým nebem promítat filmy všech žánrů. Těšit se můžete na klasiky jako Postřižiny, muzikál Mamma Mia, ale také zahraniční filmy nebo úplné novinky, například filmový hit Bohemian Rhapsody. Filmy začínají ve 21:30, vstupné je 100 Kč. V ceně vstupného je i žeton na jeden drink. Kdy se jaký film promítá, naleznete na webových stránkách Plzeňského Prazdroje.

 • Letní barokní festival (do 14. září)

Léto bude i v Plzeňském kraji ve znamení barokních kulturních událostí. Západní Čechy zvou se svými rozmanitými kulturními akcemi k návštěvě zámků a bývalých klášterů. Tento rok se letní barokní slavnosti více přiblíží dětem a poprvé představí i město Plzeň. V rámci barokního festivalu tak můžete například navštívit komentované prohlídky barokních památek v Plzni.

 • Škola čepování Pilsner Urquell (2. a 23. srpna)

I v červenci a srpnu se můžete do pivovaru Pilsner Urquell na výčepní školu. Dozvíte se, co to znamená hladinka, čochtan, šnyt nebo mlíko, stanete se odborníky na čepování plzeňského piva. Domů si dokonce odnesete originální půllitr se svým jménem. Na školu čepování je nutné se předem zaregistrovat na reservations@asahibeer.cz

 • Letní nádvoří v DEPO2015 (7., 13., 21. a 28. srpna)

Srpnové podvečery můžete strávit na letním nádvoří v kulturním centru DEPO2015. Promítat se tu budou filmy La La Land, Zrodila se hvězda, Bohemian Rhapsody a další. Před promítáním filmů si tu můžete užít drink za poslechu lokálních DJs. Vstupné je 50 Kč. Podrobný rozpis filmů naleznete zde.

 • Živá ulice (9. – 18. srpna)

Multižánrový festival Živá ulice každoročně v průběhu léta nabízí pestrý hudební a divadelní program na několika scénách přímo v historickém centru Plzně. Na desítky koncertů hlavního hudebního bloku můžete vyrazit v polovině srpna. Hlavními taháky jsou letos Lenka Dusilová, Prago Union, Kapitán Demo, Zrní a spousta dalších. Vstup na festival je zdarma.

 • Grilování na Formance (10. srpna)

Jedinečný letní zážitek v podobě gurmánského grilovacího podvečera zažijete ve Formance pivovaru Plzeňský Prazdroj. Během tři hodin si tu pochutnáte na degustačním menu a sami si zkusíte pod taktovkou šéfkuchaře připravit některé ze specialit. Pivo přímo od zdroje poteče proudem a samotný mistr výčepní vám předvede a naučí vás správné techniky čepování piva Pilsner Urquell. Na grilování v pivovaru je lepší koupit vstupenky předem online.

 • Tematická prohlídka: Plzeňské báje a pověsti (17. srpna)

Středověký mudrc vám během prohlídky ukáže Plzeň bájí a pověstí. Dozvíte se, komu se podobá Plzeňská madona, proč se z plzeňské věže vyvolávalo jen na tři strany nebo kde jsou po Plzni ukryté vzácné poklady. Tento prohlídkový okruh je uzpůsoben především dětem, pro které je během prohlídky připraven i malý kvíz. Vstupenky můžete zakoupit v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky nebo v předprodeji online.

 • Africké trhy (17. srpna)

Od 10 hodin se Papírna promění v africké tržiště, kde vyzkoušíte a nakoupíte exotické sušené i čerstvé ovoce, koření nebo čokoládu. K ochutnání tu budou také tradiční africké nápoje a pokrmy.

 • Sportmánie (17. - 25. srpna)

V amfiteátru a parku za OC Plaza budete mít skvělou příležitost vyzkoušet si celou řadu tradičních i netradičních sportů zdarma. Čekají na vás  desítky stanovišť, na kterých vám zkušení trenéři poradí jak na to. Každý den od 13 do 20 hodin tu můžete nové vyzkoušet lanový park, autodráhu nebo vodní skluzavku. Pro děti budou připraveny soutěže o medaile a pro sportovní fanoušky zase autogramiády se známými sportovci. Podrobný program naleznete na webových stránkách festivalu.

 • LétoFest (23. – 25. srpna)

Užijte si poslední střípky léta v lochotínském amfiteátru, kde během pátku a soboty vystoupí v rámci festivalu LétoFest známé české kapely a interpreti Tomáš Klus, Xindl X, Wanastovi Vjecy, Divokej Bill nebo slovenští Horkýže Slíže a další. Součástí doprovodného programu je také program pro děti a pro návštěvníky z daleka bude k dispozici stanové městečko. Vstupenky na festival je možné koupit v předprodeji.

 • Tematická prohlídka: Plzeňské osobnosti (24. srpna)

S Plzeňskými osobnostmi vás v dobových kostýmech seznámí hned dvě průvodkyně. Obě znají z doslechu celou řadu velice zajímavých příběhů, dalo by se říct někdy až drbů. Nicméně jak se říká -na každém šprochu pravdy trochu. Vstupenky můžete zakoupit v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky nebo v předprodeji online.

 • Letní párty běh (24. srpna)

O tom, že běh nemusí být jen o rychlosti a výdrži, ale především o zábavě vás přesvědčí Letní párty běh v areálu za OC Plaza. Na trase dlouhé 2,5 km se proběhnete vodní, pěnovou, opičí a barevnou zónou a svým během přispějete na dobrou věc.

 • Plzeňské historické podzemí za svitu baterek (26. srpna - 1. září)

O tom, že je plzeňská síť podzemních chodeb pod historickým centrem tajemným místem, které stojí za návštěvu, není pochyb. A co teprve když je to úplně potmě, jen za svitu baterek. Prohlídky se konají od 17 hodin a vstupenky doporučujeme koupit předem.

 • Retro procházky Plzní (31. srpna)

Jak se postupně měnily názvy některých ulic, kde bylo kino Moskva nebo co všechno jste mohli pořídit ve františkánském klášteře? To vše se dovíte na večerních Retro procházkách Plzní. Vstupenky můžete zakoupit v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky nebo v předprodeji online.

TRHY

 • Farmářské trhy (každou sobotu)

Každou sobotu od 8 hodin se v srdci města, na náměstí Republiky konají farmářské trhy. Nakoupit tu můžete sezonní zeleninu, čerstvé sýry, uzeniny, pečivo nebo marmelády od lokálních výrobců a farmářů nebo můžete posedět nad hrnkem čerstvé kávy a zakousnout něco dobrého.

VÝSTAVY

 • Prohlídky Loosových interiérů (každý pátek, sobotu a neděli)

Vydejte se na prohlídky architektonicky jedinečných interiérů, navržených Adolfem Loosem. Vybrat si můžete Brummelův dům nebo byty Krausových a Voglových. Prohlídky se konají v pátek, v sobotu a v neděli. Vstupenky je nutné zakoupit předem v Turistickém informačním centru nebo na webu www.adolfloosplzen.cz

 • Výstava Církev a pivo (do 25. srpna)

O tom, že Plzeň a pivo patří k sobě, nikdo nepochybuje. V Muzeu církevního umění plzeňské diecéze můžete navštívit výstavu, která mapuje a ukazuje zajímavé exponáty z produkce piva v klášterech Plzeňského kraje, například nástroje na výrobu sudů, dobové lahve a etikety z Kladrub, Stříbra, Albrechtic nebo Horažďovic.

 • Výstava Jiří Slíva: Kresbou ke smyslu (do 25. srpna)

Výstavní síň „13“ Západočeské galerie v Plzni představuje známá díla malíře a kreslíře Jiřího Slívy, který je specifický na poli kresleného humoru. Výstava se soustředí hlavně na výtvarnou stránku jeho tvorby, k vidění zde budou nejznámější nadčasová díla, která se točí kolem kávy, vína, žen, hudby, jazzu.

 • Výstava Filla-Kubišta. Plzeňská disputace (do 29. září)

Ve výstavní síni Masné krámy můžete navštívit unikátní výstavu dvou předních českých umělců a představitelů kubismu Bohumila Kubišty a Emila Filly. Nápadité grafické pojetí výstavy, které ke každé etapě děl obou autorů přisuzuje konkrétní vztahy v uměleckých komunitách, vás přímo vtáhne do uměleckého dialogu těchto dvou rozdílných osobností.

Tradiční akce města Plzně