Webkamery
ÚvodTuristaŽij kulturouAktuální programAktuální program akcí v Plzni

Aktuální program akcí v Plzni

Kapitoly:
 

DUBEN 2019

 • Febiofest Plzeň (2. – 4. dubna)

Mezinárodní filmový festival Febiofest představí v kulturním centru DEPO2015 během tří dnů 9 filmů různých žánrů pro všechny diváky. K vidění budou nejlepší filmy současné světové kinematografie, například odlehčená komedie The Beach Bum nebo unikátní dokumentární snímek Nikdy nezestárnou od režiséra filmu Pán prstenů.

 • Festival arabské kultury (3. – 7. dubna)

Festival arabské kultury se v Plzni již řadí mezi tradiční oblíbené akce. Jubilejní desátý ročník nabídne návštěvníkům pestrý kulturní program. Těšit se můžete na arabskou snídani v Kulturce, tematické přednášky nebo kurzy arabštiny. Chybět nebude ani ArabFILMfest s arabskými filmovými snímky a velký sobotní program v DEPO2015 pro celou rodinu.

 • Škola čepování piva Pilsner Urquell (6. dubna)

I v měsíci dubnu se můžete do pivovaru Pilsner Urquell vydat na školu čepování. Dozvíte se, co to znamená hladinka, čochtan, šnyt nebo mlíko, stanete se odborníky na čepování plzeňského piva a domů si odnesete půllitr se svým jménem. Na školu čepování je nutné se předem zaregistrovat na reservations@asahibeer.cz

 • Komentované prohlídky Velkého a Nového divadla (8. dubna)

Plzeňské Divadlo J. K. Tyla pořádá každý měsíc prohlídky interiéru Velkého i Nového divadla. S průvodcem se podíváte i na místa, kam se běžný divák nedostane.  Ještě jste neměli. Prohlídky je nutné rezervovat předem.

 • Velikonoční jarmark v Národopisném muzeu Plzeňska (9. – 11. dubna)

V Národopisném muzeu se od 9 hodin uskuteční Velikonoční jarmark, kde před svátky pořídíte ručně vyráběné dekorace, ozdoby nebo pomlázky nebo si dokonce můžete vyrobit vlastní. Vyzkoušíte zde barvení kraslic nebo pletení pomlázek.

 • Komentované prohlídky Loosových interiérů na Klatovské 19 (13. dubna)

Doposud nezrekonstruovaný interiér v domě Huga Semlera na Klatovské 19 se návštěvníkům otevře výjimečně u příležitosti Mezinárodního dne památek. Přijďte si na speciální komentované prohlídky prohlédnout překrásný interiér se stěnami obleženými mramorem fantastiko a zaposlouchat se do příběhu jednoho domu, který mapuje pohnutou historii 20. století lépe než obyčejná učebnice dějepisu.

 • Motoshow na Borských polích (13. dubna)

I v letošním roce se milovníci motoshow mohou těšit na neuvěřitelné triky, kaskadérské kousky a hlavně souboj v motocrossu. Na parkovišti před nákupním centrem Borská pole se předvede jezdec z Itálie Massimo Bianconcini, který se bude prát o přízeň diváků v trikovém boji s českou legendou Petrem Pilátem a Zdeňkem Fuskem.

 • Krajský půlmaraton Plzeňského kraje (13. dubna)

Areál Škodalandu ožije i letos rodinnými závody v běhu ve všech kategoriích. Vytrvalci se mohou zapojit do nejdelší půlmaratonské tratě, desítky nebo pětky. Přihlásit se a běžet mohou i jednotlivé týmy.

 • Velikonoční dílny v Pivovarském muzeu (13. dubna)

Velikonoční dekorace si budete moci vlastnoručně vyrobit na tradičních dílnách v Pivovarském muzeu od 10 do 15 hodin. Uplést si můžete tradiční pomlázku z čerstvého proutí s pentlemi, vyrobit jarní ozdoby na větvičky nebo Velikonoční přání.

 • Finále Plzeň (11. – 16. dubna)

Festival české celovečerní filmové tvorby a dokumentů každoročně láká do Plzně milovníky filmu i přední české hvězdy. Letošní již 32. ročník bude ve znamení oslav nejen českého filmu, ale také internetové a seriálové tvorby. Šestidenní program nabídne divákům celkem 124 projekcí, doprovodné koncerty nebo venkovní silent kino s maratony nových seriálů Most a Zkáza Dejvického divadla.

 • České korunovační klenoty na dosah (18. dubna – 23. června)

Svatováclavská koruna, královské žezlo a jablko jsou významnou českou národní kulturní památkou. Jedinečná putovní výstava umožní návštěvníkům prohlédnout si tyto skvosty zblízka. Mistrovské repliky českých korunovačních klenotů budou v Plzeňském kraji vystaveny na zámku Kozel nedaleko Starého Plzence.

 • Velikonoční jarmark v pivovaru (20. dubna)

Letos poprvé se Velikonoční jarmark uskuteční na nádvoří plzeňského pivovaru Pilsner Urquell. Od 11 hodin do 16 hodin se tu můžete pobavit a naladit na příchod jara na tradiční velikonoční veselici s hudebním doprovodem a řemesly.

 • Velikonoční jarmark na zámku Kozel (22. dubna)

O svátečním Velikonočním pondělí můžete vyrazit na zámek Kozel na tradiční Velikonoční jarmark. Čekat na vás bude spousta originálních řemeslných produktů, velikonoční vajíčka, keramika a také kvalitní potraviny od lokálních producentů. Děti se zabaví se tvořivých dílničkách.

 • Plzeňský festival vína (26. – 27. dubna)

K Plzni sice patří pivo, ale o posledním dubnovém víkendu i tady poteče víno proudem. V pátek a v sobotu proběhne v Kopeckého sadech jarní edice Plzeňského festivalu vína, kde se představí 20 vinařství z Moravy a z Čech. Při degustací vína bude hrát k poslechu například cimbálová muzika Majerán, kapely Ocho Ríos nebo The Dixie Hot Licks. Vstupenky jsou k zakoupení pouze na místě.

 • Den ve vzduchu v Plasích (27. – 28. dubna)

Největší letecká show v západních Čechách se každoročně koná na letišti v Plasích. Kromě leteckého programu na vás čeká bohatý doprovodný program včetně atrakcí pro děti. nebude chybět Martin Šonka, mistr světa v Redbull air race, gripeny ani největší letecké akrobatické uskopení na světě.

 • Pilsen Mini Maker Faire (27. – 28. dubna)

Pilsen Mini Maker Faire je přehlídka pro všechny kutily, tvůrce, inovátory, bastlíře a příznivce ručních prací. V prostorách DEPO2015 zažijete netradiční prodejní výstavu elektronických a technologických vychytávek, řemesel, designu, 3D tisku, udržitelnosti a recyklace.

 • Venkovské EXPO (28. dubna)

Do kulturního centra DEPO2015 se můžete vydat na venkovské EXPO, živou jarní prezentaci kulturní a řemeslné nabídky plzeňského venkova, která netradičním způsobem otevře turistickou sezonu okolních lokalit, přírodních a kulturních památek a dalších zajímavostí.

 • Jazz bez hranic: Elles Bailey Blues Band (30. dubna)

V klubu Buena Vista vystoupí v rámci Jazzu bez hranic bluesová zpěvačka Elles Bailey se svou kapelou. Elles byla díky svému osobitému hlasu a hudbě ve stylu blues, rocku a country nominována na několik prestižních hudebních cen. Začátek koncertu je v 19:30, vstupenky je možné koupit v předprodeji.

TRHY

 • Farmářské trhy (6., 13., 20. a 27. dubna)

Každou sobotu od 8 hodin se v srdci města, na náměstí Republiky konají farmářské trhy. Nakoupit tu můžete sezonní zeleninu, čerstvé sýry, uzeniny, pečivo nebo marmelády od lokálních výrobců a farmářů nebo můžete posedět nad hrnkem čerstvé kávy a zakousnout něco dobrého.

 • Velikonoční trhy (11. – 22. dubna)

Náměstí Republiky obklopí v půlce dubna Velikonoční dekorace, malované kraslice, pletené pomlázky plné barevných pentlí a vůně domácích mazanců. Velikonoční trhy doplní ukázky tradičních řemesel a lidových tradic.

VÝSTAVY

 • Prohlídky Loosových interiérů (každý pátek a sobotu)

Vydejte se na prohlídky architektonicky jedinečných interiérů, stvořených Adolfem Loosem, které umožňují zajímavý pohled do způsobu bydlení plzeňské židovské komunity. Vybrat si můžete Brummelův dům nebo byty Krausových a Voglových. Prohlídky se konají v pátek a v sobotu. Vstupenky je nutné zakoupit předem v Turistickém informačním centru nebo na webu www.adolfloosplzen.cz

 • Výstava Jdi na venkov! Výtvarné umění a lidová kultura v českých zemích (do 12. května)

Výstava v Západočeské galerii klade důraz na kulturu a tvorbu venkovského lidu, která v českém umění sehrála zásadní roli. K vidění jsou zde malby, kresby a fotografie od umělců Josefa a Quida Mánesa, Mikoláše Alše, Emila Filly Josefa Čapka a dalších.

 • Výstava Za barokem (do 19. května)

Na interaktivní výstavě Za barokem v kulturním centru DEPO2015 příkaz „Nesahat“ rozhodně neplatí, ba naopak. Zážitková výstava pro celou rodinu vás zábavnou formou provede obdobím baroka v západních Čechách a Bavorsku. Díky moderním technologiím se stanete přímou součástí výstavy a odnesete si tak spoustu nevšedních zážitků. Vstup na výstavu je zdarma.

 • Výstava Slované ve východním Bavorsku a západních Čechách (do 9. června)

Výstava v Západočeském muzeu zavede návštěvníky do 6. - 10. století, kdy Slované kromě Čech pronikli i do východního Bavorska, kde několik století svébytně žili. Součástí výstavy jsou slovanské archeologické artefakty nalezené na obou stranách hranice a zároveň umožňuje srovnávat podobné tvary nádob a jejich výzdobu, stejně jako dalších předmětů každodenního života, zbraní a šperků.

 • Výstava Život je sladký: Cukráři jedou, perníky vezou (do 16. června)

Pro všechny, kteří mají rádi sladké a rádi mlsají, připravilo Národopisné muzeum Plzeňska výstavu, která představuje historickou cestu cukrářství, perníkářství i zmrzlinářství v Plzni. Uvidíte privátních šlechtické kuchyně a měšťanské domácnosti, ale budete mít i představu o tehdejších cukrářských dílnách.

 • Výstava Zaniklý svět stolních společností aneb Sociální síť před sto lety (do 23. června)

Panelová výstava v Národopisném muzeu Plzeňska představí fenomén stolních společností, tedy schůzek štamgastů v šeru plzeňských pivnic. Výstava pomocí fotografií a dobových materiálů vysvětluje význam stolních společností pro kulturní a společenský život v Plzni.

 • Výstava Jan Koula - vlastimil a novorenesančník (do 8. září)

Výstava v Západočeském muzeu představuje život významného architekta Jan Kouly, který je tvůrcem sgrafitové výzdoby plzeňské renesanční radnice. Výstava představuje jedinečné kresby a akvarely, nábytek, předměty ze skla a keramiky, šperky i výšivky soustředěné ze sbírek více jak dvaceti českých muzeí a galerií.

Tradiční akce města Plzně